Nawigacja

ODDZIAŁY PRZEDSZKOLNE W SZKOLE RAMOWY PLAN DNIA GALERIA NASZE PRACE ZAJĘCIA DODATKOWE PROJEKT PN. "SENSORCZYNE DOZNANIA DROGĄ DO ŚWIATA POZNANIA""

ODDZIAŁY PRZEDSZKOLNE

ODDZIAŁY PRZEDSZKOLNE W SZKOLE

Oddział Przedszkolny w Woli Morawickiej składa  się  z czterech oddziałów: 3- latków, 4- latków 5-latków oraz 6-latków. Każdy oddział ma do dyspozycji salę zajęć bogato wyposażoną w zabawki oraz pomoce i materiały dydaktyczne. Dzieci mogą zająć się spokojną zabawą w ciekawych kącikach tematycznych (kącik książki, dom lalek, fryzjer, sklep, kuchnia itp.) Dzieci korzystają  również z sali gimnastycznej, szatni oraz biblioteki.

Obok budynku szkoły znajduje się kolorowy plac zabaw wyposażony  w bezpieczne przyrządy   do rozwijania sprawności fizycznej i ćwiczeń gimnastycznych na powietrzu oraz zabaw swobodnych.

Mając na względzie jak najbardziej wszechstronny rozwój dzieci, które pzostają pod naszą opieką, wprowadziliśmy do programu przedszkola zajęcia dodatkowe.:

- język angielski 1x tygodniowo,

- rytmika i taniec 2x30 min tygodniowo

- zajęcia logopedyczne 1x tygodniowo

-zajęcia rekreacyjno-sportowe 1x 60 min tygodniowo

Zajęcia prowadzone są przez doświadczoną, mającą świetny kontakt z dziećmi kadrę.

Nauka języka angielskiego: Znajomość języków obcych jest sprawą bardzo ważną. Wszyscy znamy powiedzenie:, „Czym skorupka za młodu nasiąknie...". Dlatego w ofercie zajęć dodatkowych w naszym przedszkolu nie może zabraknąć zajęć z języka angielskiego, które prowadzi pani mgr Paulina Piecyk. Na tych zajęciach dzieci poznają metodami zabawowymi  podstawowe wyrazy i zwroty w języku obcym. Poznają swoje imię oraz nazwy roślin, zwierząt, nazwy kolorów, liczebniki, śpiewają proste piosenki itp.

Rytmika i taniec: zajecia prowadzone są przez panią mgr Katarzynę Klusek. Specjalnie skonstruowane zajęcia rytmiczne zawierają w sobie różny dobór ćwiczeń z elementami wyrabiania sprawności fizycznej, uwrażliwienia  na zmiany zachodzące w muzyce,oswajania z zagadnieniami muzycznymi, ilustracjami ruchowymi do piosenek, elementami tańca towarzyskiego,  tańca grupowego oraz relaksacją przy muzyce i muzykoterapią.

Terapia logopedyczna:

W naszym przedszkolu odbywają się zajęcia logopedyczne dla pięcio i sześciolatków. W tych zajęciach uczestniczą dzieci, które mają wady wymowy. Pani logopeda poprzez odpowiednio dobrane i skuteczne ćwiczenia niweluje problemy u dzieci związane z wymową, prowadząc ćwiczenia aparatu artykulacyjnego, ćwiczenia językowe i oddechowe.

• Publiczna Szkoła Podstawowa w Woli Morawickiej
    Publiczna Szkoła Podstawowa w Woli Morawickiej, ul. Podemłynie 1